فروشگاه ساز رایگان سازیتو
فروشگاه حرفه‌ای خودت رو رایگان ایجاد کن

با سازیتو بدون هزینه و دانش فنی کسب و کار آنلاین خودت رو شروع کن

.sazito.com
ایجاد رایگان فروشگاه
فروشگاه ساز رایگان سازیتو
ورود به مدیریت فروشگاه

اطلاعات فروشگاه را برای ورود به صفحه مدیریت وارد کنید

.sazito.com
ورود به مدیریت فروشگاه
بازیابی کلمه عبور

۵ ترفند کلیدی در بازاریابی محتوای فروشگاه آنلاین

شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - نویسنده: مجید باغبانی

ترفندهای بازاریابی محتوا

فکر می‌کنید چرا بازاریابی محتوا در کسب و کار اینترنتی و فروشگاه آنلاین اینقدر گرد و خاک بپا کرده؟ پاسخ ساده است. از زمان کسب و کارهای سنتی هم محتوا همیشه در مرکز توجه بوده. واقعیت این است که محتوا قبل از هر چیز دیگری می‌آید. در واقع، محتوا، پایه و اساس تبدیل اینترنت به مهم‌ترین ابداع تکنولوژی مدرن است.

لی آدن، موسس Top Rank Marketing می‌گوید:«دلیلی که برای اولین بار سرچ آغاز شد، محتواست» قبل از آنکه اینترنت با PPC و تبلیغات و کسب و کارهایی که کارشان بالا بردن SEO است، پر شود، تنها محتوا بود که ترافیک را به سمت وبسایت‌ها هدایت می‌کرد. به طرز عحیب و غریبی، حتی بعد از بیگ بنگی که دیجیتال مارکتینگ بوجود آورد، محتوا هنوز هم تاثیری شگرف در آوردن مشتری و خرید برای یک فروشگاه آنلاین دارد و نه تنها قدرتش کم نشده بلکه از هر زمان دیگری تاثیرگذارتر هم شده است تنها فرقی که ایجاد شده این است که برای تأثیرگذاری دقیق در فضای دیجیتال، نیاز به بازاریابی محتوا حس می‌شود.

چرا بازاریابی محتوا؟

یک محتوای عالی که شما امروز تولید می‌کنید تا ابد بر روی وب باقی می‌ماند و تا ابد زمان خیلی زیادی است! تولید محتوا، اگر تاثیرگذار باشد، ترافیک را به سایت شما می‌آورد، سال‌ها و سال‌ها برای شما می‌فروشد. چرخه خود را در شبکه‌های اجتماعی ادامه می‌دهد، باعث می‌شود دیگران به آن استناد کنند و این برای شما لینک ایجاد می‌کند. در واقع می‌توان گفت زمانی که شما محتوایی را تولید می‌کنید که از نظر دیجیتال مارکتینگ بی‌نقص است، چرخه‌ای از عکس‌العمل‌ها را آغاز کرده‌اید. هرچه محتوا آموزنده‌تر باشد، عکس‌العمل‌هایی که ایجاد می‌کند شدیدتر و ماندگارتر خواهد بود. محتوا باید یک نقش اساسی در استراتژی دیجیتال شما بازی کند. به محتوا به عنوان یک ماشین تولید پول، یا چیزی که در هر ساعتی از روز برایتان کار می‌کند، نگاه کنید. زمانی که بتوانید آن را به درستی تنظیم کنید، به طور مداوم کسب و کار شما را رشد خواهد داد.

ترافیک وبسایت، خونی است که در رگ‌های فروشگاه اینترنتی شما جاری می‌شود. بهبود قدرت وبسایت شما برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر از کانال‌های دیجیتال، گاهی می‌تواند چالش برانگیز و اذیت کننده باشد. بازاریابی محتوا می‌تواند رتبه شما در جستجوی ارگانیک و شبکه‌های اجتماعی بالا آورده و مشتری‌های ایده‌آلی به سمتتان سرازیر کند. اینجا می‌توانید ترفندهایی را ببینید که به شما در بازاریابی محتوا برای یک فروشگاه اینترنتی کمک خواهد کرد.

در وبلاگتان درباره اینکه چطور از محصولاتتان می‌توان استفاده کرد بنویسید

معرفی محصولات فروشگاه، آموزش نحوه استفاده از آنها، مقایسه آنها با یکدیگر و مطالب دیگری که فکر می‌کنید مشتریانتان به آن علاقه دارند، باعث درگیری بیشتر مخاطبان با وبسایت شما خواهند شد و همچنین اگر مطالبتان از کیفیت مناسبی برخوردار باشند، در صفحات اول گوگل ظاهر خواهند شد و برای وبسایت شما ایجاد ترافیک خواهند کرد. با راه‌اندازی وبلاگ برای فروشگاه خود با جادوی بازاریابی محتوا بیشتر آشنا خواهید شد! مقاله‌های لیستی معمولا خیلی پرطرفدار هستند چون خواناتر هستند و مردم معمولا در فضای مجازی بیشتر علاقه به مقالات و مطالب خوانا (با قابلیت اسکن شدن) دارند تا خواندن متن‌های طولانی که به متن کتاب شباهت دارد. اگر در یک پست لیستی از راه‌هایی که می‌توان از محصول شما استفاده کرد بیاورید، عالی است.

با بهره‌گیری از داستان موفقیت، مشتری خود را قهرمان داستان کنید.

یک روش عالی برای بازاریابی محتوا این است که کلکسیونی از داستان‌های مشتریان راضی خود ایجاد کنید و آن‌ها را به یک محتوا تبدیل کنید که بلاگ فروشگاه اینترنتی شما را پربار می‌کند. مشتریان شما در داستان‌های موفقیت قدردان شما هستند و قطعا به همه دوستان خود هم خبر می‌دهند که یک مزیت عالی برای شماست، البته این، ارزش واقعی‌ای نیست که به کسب و کار شما بخشیده می‌شود.

زمانیکه یک مشتری آینده‌نگر در پروسه تصمیم گیری است، در حال سبک و سنگین کردن بین گزینه‌های پیش روی خود است و احساسات در این مرحله می‌تواند به اون توان ریسک بدهد. خواه آگاهانه یا ناخودآگاه. اگر آن‌ها یک داستان از کسی بخوانند که محصول شما را استفاده می‌کند و در آن متن گفته باشد که «در زمانم صرفه جویی کرد» یا «هزینه‌هایم را کاهش داد» یا جمله‌هایی شبیه به این، احساس بهتری درباره خرید از شما به آن‌ها دست خواهد داد. آن‌ها همان حس موفقیتی که خریدار قبلی دارد را خواهند داشت چون فکر می‌کنند که مشکل مشابهی داشته‌اند و اکنون این مشکل حل شده، آن هم به خاطر محصول محشر شما!

با تعریف کردن داستان، شما می‌توانید از طرفی احساسات و جنبه‌های روانشناختی خریدار را درگیر کنید و البته از طرف دیگر می‌توانید به مشتریان دیگری که منطقی تر تصمیم می‌گیرند، برای بررسی‌های بیشتر، اطلاعات بدهید. فراموش نکنید که اکثر مردم بر اساس احساسات خرید می‌کنند و آن را با توضیحات منطقی توجیه می‌کنند، و نه برعکس.

یک ویدئوی ساده با ترکیب جلوه‌های مختلف صوتی و بصری بسازید

صدا و تصویر می‌تواند یک محتوای بسیار قدرتمند باشد، مخصوصا برای وبسایت‌های تجارت الکترونیک، اما نه به این معنی که ساخت آن باید خیلی پیچیده باشد. شما می‌توانید یک ویدئوی ساده با استفاده از عکس‌های محصول، تصاویر مشتریان، فرم‌های نظرسنجی از رضایت مشتریان و به همراه یک روایتگر که مزایا و جنبه‌های محصولتان را توضیح می‌دهد، داشته باشید. ویدئوی محصول شما می‌تواند کوتاه و ساده باشد، حتی فقط 30 ثانیه کافیست تا محصول شما را نشان دهد، آموزش دهد و بیننده شما را سرگرم کند بدون آنکه حوصله‌اش سر رود.

در مطلب ویدیو مارکتینگ درباره انواع ویدیو صحبت شده است.

در SlideShare یک فایل پرزنت «چگونه» برای محصولتان بسازید

SlideShare محلی عالی برای یافتن و به اشتراک گذاری اطلاعات واقعا مفید است. اگر این وبسایت را نمی‌شناسید، حتما سری به آن بزنید. چیزی مثل یوتیوب ولی برای اسلاید است. یک فایل پرزنت ساده از اینکه چطور از محصولتان باید استفاده کرد بسازید طوری که هر اسلاید یک عکس و یک مرحله داشته باشد. آن را در SlideShare آپلود کنید و سپس در صفحه محصول خود قرار دهید. این بازاریابی محتوا ساده است. نه؟

یک نمودار اینفوگرافیک با حالت‌های خرید مختلف طراحی کنید

آیا محصول شما در مدل‌ها، شکل‌ها، اندازه‌ها و یا حالت‌های متفاوت عرضه می‌شود؟ یک اینفوگرافیک طراحی کنید که حالت‌های مختلف محصول و دلیل انتخاب هرکدام را مشخص کند. مثلا اگر وبسایت شما عرضه کننده گل و گیاه است، باید یک اینفوگرافیک از انواع مختلف گیاهان و یک خط نوشته و توضیح در کنار هرکدام بیاورید. این یک محتوای اجتماعی جذاب برای مشتری شما خواهد بود که دوست خواهد داشت آن را به اشتراک بگذارد. اینفوگرافیک‌ها همچنین یک راه بسیار عالی برای ساخت لینک به وبسایت شما و کمک به افزایش رده بندی سرچ آن است.

با قرار دادن این ترفندهای ساده در استراتژی دیجیتال، می‌توانید با تولید محتوا و پس از آن، بازاریابی محتوا در فروشگاه اینترنتی خود، ترافیک مناسب و مرتبط با کسب و کارتان را جذب کنید. پس زودتر دست بکار شوید و کار را آغاز کنید. مشتری‌های بالقوه زیادی دارید که تشنه محتوا هستند. اگر وبسایت فروشگاهی خود را با استفاده از فروشگاه‌ساز سازیتو راه‌اندازی کنید و نسخه حرفه‌ای را خریداری کنید، امکان ساخت وبلاگ برای فروشگاه شما فعال خواهد شد و در نتیجه قادر خواهید بود فعالیت بازاریابی محتوایی خود را در بخش وبلاگ آغاز کنید. برای مشاهده امکانات و قابلیت‌های سازیتو ثبت نام کنید و در عرض چند دقیقه فروشگاه اینترنتی خودتان را ایجاد کنید.

برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین نیاز به مشاوره دارید؟با پشتیبانی سازیتو تماس بگیرید

۰۲۱ ۸۸۰۸۹۶۴۷