جایگاه زنان در آمارهای کسب‌وکارهای سال ۲۰۱۹

یک‌شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - نویسنده: پگاه اردلان

زنان و کسب و کار

چه‌ کسانی صاحب کسب‌وکارهای کوچک هستند؟

4 مورد از 10 عدد کسب‌وکاری که در ایالات متحده فعال هستند، توسط زنان اداره می‌شوند، این آمار از سال 2007 تا 2018 به‌طور غیر معمولی با رشد 57 درصدی روبه‌رو شده است. حجم‌ بازاری که زنان آن را اداره می‌کنند، 3.1 تریلیون دلار برآورد می‌شود. دنیای تجارت برای زنان در چند سال گذشته، با تحولی اساسی رو به رو شده است، از عقب‌گرد دولت و کوچک‌تر شدن شکاف‌های موجود در دستمزدها گرفته تا ورود بی‌سابقه زن‌ها به بدنه‌ی دولت، بنای حضور زنان در چرخه‌ی اقتصادی ایالات متحده را مستحکم‌‌تر کرده است.

با وجود همه‌ی این آمارها اما، هنوز میزان اعتماد‌ به‌ نفس و اطمینان زنان در راه‌اندازی کسب‌وکارهای کوچک، به‌نسبت مردان بسیار کم‌تر است. طبق بررسی‌ها 31 درصد زنان در پاسخ‌های خود میزان اعتماد‌به‌نفس خود را 5 و کمتر از آن اعلام کرده‌اند (در یک مقیاس 1 تا 10). در حالی که طبق آمار ارائه شده، رنج سنی 50 تا 52 سال بر محیط اقتصادی ایالات متحده حکم‌رانی می‌کنند، متوسط سن زنان به نسبت‌ هم‌مسیر‌های مردشان بسیار کم‌تر (جوان‌تر) است. 52 درصد از کارآفرینان زن بیش از 50 سال دارند، از سویی دیگر این آمار در مورد مردان 59 درصد اعلام شده است. همچنین زنانی که میان 18 تا 39 سال دارند نیز، در آمار ارائه شده 2 درصد از مردان پیشی گرفتند. زنان همچنین از حیث میزان تحصیلات، پیشرو تر هستند. 72 درصد از زنانی که مدیریت کسب‌وکارها را برعهده داشتند، به نسبت مردان از درجه‌ی تحصیلات بالاتری بهره‌مند بودند.

زنان موفق

کسب‌وکارهایی که زنان به سوی آن‌ها گرایش دارند

حضور زنان در کسب‌وکارهای حوزه‌ی زیبایی در سال 2019 با رشد فوق‌العاده‌ای همراه بوده. به‌نسبت سال گذشته این موضوع با رشد 52 درصدی رو‌به‌رو شده است. 19 درصد کسب‌وکارهای زنان در حوزه‌های زیبایی، سلامت و تناسب اندام بود، که در مقابل حضور 6 درصدی مردان بسیار جالب جلوه می‌کند. کسب‌وکارهای مرتبط با صنعت غذا و رستوران‌ نیز با رشد 45 درصدی همراه بوده‌اند. 14 درصد از کسب‌وکارهای زنان در صنعت غذا و رستوران بوده است، در مقابل تنها 10 درصد از این آمار برای مردان گزارش شده. زن‌ها بیشتر تمایل به راه‌اندازی مشاغل جدید دارند، تا این‌که در یک کسب‌وکار از پیش تاسیس شده سرمایه‌گذاری کنند. در مقابل 51 درصد از کسب‌وکارهای مردان ‌به‌واسطه‌ی سرمایه‌گذاری شکل گرفته‌اند.

آمار زنان موفق

آمارهای اقتصادی

سودآوری کسب‌وکارهایی که زنان اداره می‌کنند نسبت به سال گذشته با 3 درصد رشد همراه بوده، اما همچنان از آمارهای مردان عقب‌تر است. 71 درصد کسب‌وکارهایی که در این تحقیقات مورد بررسی قرار گرفته‌اند، سودآور بوده‌اند. این عدد در مورد مردان 80 درصد است. حجم معاملات 70 درصد از کسب‌وکارهای زنان زیر 100 هزار دلار بوده است، در حالی که این آمار در مورد مشاغل متعلق به مردان 61 درصد بوده است. 35 درصد از زنان بزرگ‌ترین مشکل خود را در اداره کسب‌وکار، کمبود بودجه عنوان کرده‌اند. 16 درصد از این آمار نیز به بازاریابی و تبلیغات اشاره کرده‌اند. 21 درصد از این افراد گفته‌اند در صورتی که بودجه‌ی اضافی در کسب‌وکارشان وجود داشته باشد، مستقیما در بازاریابی سرمایه‌گذاری خواهند کرد. در مقابل 18 درصد از مردان این نظر را در مورد بودجه‌ی اضافی داشته‌اند.

آمارهای زنان موفق

رشد سوددهی

دسترسی به منابع مالی برای زنان به نسبت هم‌مسیرهای مردشان بسیار مشکل‌تر است. در سال 2014 تنها 16 درصد از کسب‌وکارهای زنانه موفق به عقد قرارداد دریافت وام‌های مرسوم در این حوزه شدند. این مورد برای زنان رنگین‌پوست چندین برابر دشوار‌تر نیز هست. در حالی که زنان برای ایجاد برابری در سیستم‌های چالش‌برانگیز جامعه تلاش می‌کنند، تأمین سرمایه غیر سنتی می‌تواند کمک کند.

برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین نیاز به مشاوره دارید؟با پشتیبانی سازیتو تماس بگیرید

۰۲۱ ۸۸۰۸۹۶۴۷