چه اسمی برای فروشگاهم انتخاب کنم؟

یک‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۷ - نویسنده: حدیث ریاحی

چه اسمی برای فروشگاهم انتخاب کنم؟

داشتن اسم بزرگ برای موفقیت یککسب و کار آنلاینامری حیاتی و پیدا کردن آن کاری چالش برانگیز است. روزانه برندهای جدیدی به وجود می‌آیند و بی شک اسم‌هایی که به ذهن شما رسیده‌اند، به ذهن دیگران هم آمده‌اند ولی خوشبختانه در دنیای امروز فضای زیادی برای پیدا کردن یکاسم خلاقانهو متقاعد کننده موجود است. انتخاب یک نام درست قبل از راه‌اندازیفروشگاه آنلاینامر بسیار مهمی است. برای پیدا کردن یک اسم خاص و متمایز برای فروشگاه‌تان، چند نکته وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

کوتاه و ساده باشد

داشتن یک اسم کوتاه و شگفت انگیز به چند دلیل خوب است:

  • اسم کوتاه، به یاد ماندنی است
  • تلفظ آن آسان است
  • بدون زحمت در بالای صفحه فروشگاه‌تان جا میشود

چند استراتژی برای برایانتخاب اسمکوتاه:

  • امتحان کردن ترکیبات متفاوتی از کلمات کوتاه مثلا دو کلمه هم آوا (مثل snackshack).
  • سرهم کردن حروف چند کلمه یا جابجا کردن حروف. مثلا برندهای تکنولوژی مثل Google ،eBay و… اسم‌هایی دارند که به راحتی قابل تشخیص‌اند ولی این کلمات واقعی نیستند.
  • از یک کلمه با معنای مشخصی استفاده کنید. مثلا اسم مستعار، اسم حیوان خانگی شما و یا حتی اسم کوچتان میتواند توجه‌ها را به خود جلب کند ولی انتخاب این اسم‌ها ممکن است باعث شود فروشگاه‌تان به عنوان فروشگاهی در سطح شخصی باقی بماند و فروش را برایتان دشوار کند.

متفاوت باشید

برای انتخاب اسم لازم است تحقیقات بازار انجام دهید تا اسم‌هایی کهفروشگاه‌های رقیبشما گرفته‌اند را بدانید و سعی کنید اسم متفاوتی انتخاب کنید. در عین حال این اسم باید معرف موقعیت شما باشد و نوع محصول شما را نشان دهد مثلا اگر شما محصولات الکترونیکی می‌فروشید، رقبای شما احتمالا در اسمشان از کلماتی مانند «الکترونیک» «تکنولوژی» یا «آینده» استفاده می‌کنند. به جای این کلمات دنبال یک نام برجسته و متفاوت بگردید.

حضور آنلاین خود را در نظر بگیرید

وقتی شما لیستی از گزینه‌ها براینام فروشگاه‌تاندارید، بهتر است چک کنید که دومین اسم انتخابی شما موجود باشد. داشتن یکنام دامنه خاصبرایفروشگاهشما امری حیاتی است. هرچند نیاز نیست که دنبال یک نامدامنه فوق‌العادهو بی‌نقص باشید، چون ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد و از هدف اصلی خود دور شوید، همچنین همیشه امکان تغییر دامنه وجود دارد.

انتخاب یک نام دامنه مناسب که از ابتدا معرف برند شما باشد، مهم است زیرا این تصمیم تضمین کننده خیلی از عوامل خواهد بود. شما ممکن است بعد از مدتی بخواهید محصول خود را علاوه برسایت فروشگاهخودتان، درفروشگاه‌های آنلایندیگر نیز بفروشید. حتی در صورتی‌که این قصد را ندارید بهتر است اسم انتخابی خود را درفروشگاه‌های آنلاینمحبوب جستجو کنید تا مطمئن شوید اسم شما مختص شماست و خریداران شما را بافروشگاهدیگری اشتباه نخواهند گرفت.

اصیل باشد

بعد از انتخاب اسم به سایت Google یا Bing سر بزنید و اسم‌تان را جستجو کنید و ببینید آیا اسم شما در لیست نمایش داده شده، موجود است یا خیر. اگر انتخاب شما یک نام عمومی است احتمالا زمان زیادی خواهد برد تا شما به صفحه اول راه پیدا کنید. همچنین توییتر، فیسبوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی که میخواهید از آنها استفاده کنید را چک کنید.

الهام بگیرید

اگر ایده‌ی یک اسم کوتاه را دارید باید به ذهنتان پیش زمینه‌ای برای فکر کردن بدهید. مثلا اسمی که نوستالژی است یا دنبال کننده یک ترند خاص است. همچنین می‌توانید از زبان‌های دیگر ایده بگیرید. در کل هر جایی ممکن است برای شما الهام بخش باشد، به صحبت‌های اطرافتان به دقت گوش دهید. محیط اطرافتان را بررسی کنید حتی عبارت‌های معمول خودتان را در نظر بگیرید.

در نهایت انتخاب اسم برای کسب و کارتان ممکن است کمی دشوار و گیج کننده باشد، ولی یک اسم مناسب میتواند درموفقیت برندشما تاثیری زیادی داشته باشد.

برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین نیاز به مشاوره دارید؟با پشتیبانی سازیتو تماس بگیرید

۰۲۱ ۸۸۰۸۹۶۴۷